Szkoły gimnazjalne,Szkoły podstawowe 22 czerwca 2016 o godzinie 22:10

Znamy już wyniki egzaminów gimnazjalnych

Pomiędzy 18, a 20 kwietnia 2016 roku do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło około 360 tysięcy uczniów z całego kraju. Między 1 i 3 czerwca była jeszcze jedna tura egzaminów, ale dotyczyła ona tylko tych osób, które z przyczyn losowych lub poważnych chorób nie były w stanie przystąpić do tego egzaminu w podstawowym terminie. Ostatnio jednak pojawiły się już wyniki egzaminu gimnazjalnego, które ujawniły, że uczniowie gimnazjum zdecydowanie mają największe problemy z matematyką, a z kolei najlepiej poszło im pisanie języka polskiego. Wyniki są mocno zróżnicowane w zależności od szkoły, ale widać wyraźną zależność miedzy wsią, a dużym miastem, gdzie statystycznie na wsi wyniki egzaminu gimnazjalnego są dość wyraźnie gorsze.

Około 50% z matematyki

Biorąc pod uwagę cały kraj to gimnazjaliści napisali egzamin z matematyki na około 50%, co na pewno nie jest wynikiem specjalnie satysfakcjonującym. Ale średnia w przypadku mieszkańców wsi wynosi około 48%, kiedy to już w największych miastach jest to około 55%. Znacznie lepiej poszedł gimnazjalistom język polski. Tutaj średnia wynosi już około 69%, ale znów w przypadku mieszkańców wsi jest to 67%, a największych miast ponad 72%. Uczniowie dobrze poradzili sobie także z językami obcymi, niezależnie od dokonanego przez nich wyboru, ale oczywiście nie trudno jest się domyślić, że to język angielski był tym, który gimnazjaliści wybierali zdecydowanie najczęściej na egzaminie.

Co po egzaminach?

Gimnazjaliści już jakiś czas temu, nie znając jeszcze wyników swojego egzaminu, musieli zdecydować o tym do jakiej szkoły chcą iść później składając odpowiednie podania. Wybrać można więcej niż jedną szkołę, ale zawsze jedna z nich musi być ta podstawową, gdzie uczeń wskazuje na której szkole zależy mu najbardziej. Pomiędzy 24 i 28 czerwca będzie trzeba zanieść do szkół kopię swojego egzaminu, ale dopiero w połowie lipca szkoły ogłoszą wyniki rekrutacji. Wtedy to, jeśli dostanie się na przykład do dwóch szkół jednocześnie, będzie trzeba wybrać tę konkretną, a kilka dni później nastąpi druga tura rekrutacji, gdzie zostaną wybrane osoby na powstałe po pierwszej turze wolne miejsca.

Tags:

Dodaj odpowiedź

obowiązkowe

obowiązkowe

opcja