Licea ogólnokształcące i technika 11 lipca 2016 o godzinie 15:28

Darmowe korepetycje maturalne na terenie Łodzi

Uczniowie szkół średnich, którym w tym roku podwinęła się noga podczas majowych matur, będą mogli w Łodzi skorzystać z zupełnie bezpłatnych korepetycji z matematyki oraz języka polskiego. Korepetycje te będą prowadzone już od 1 sierpnia w jednej z łódzkich szkół przez kilku nauczycieli. Wszystko ma być finansowane z budżetu miasta, a same zajęcia są otwarte dla każdego, a więc nie trzeba w żaden sposób wcześniej się zapisywać.

Drugi raz Łódź chce pomagać maturzystom

Bardzo ważnym jest to, że jest to już drugi rok z rzędu, gdzie władze Łodzi postanowiły zorganizować za własne pieniądze dodatkowe korepetycje dla maturzystów. Miasto chce pomóc młodym ludziom osiągać sukcesy zapewne licząc dodatkowo na to, że w przyszłości osoby takie po prostu będą wspierały lokalną gospodarkę. Wiceprezydent Łodzi rozesłał informację o korepetycjach do maturzystów za pośrednictwem drogi mailowej już 26 lipca. Zajęcia mają odbywać się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19, który to mieści się przy ulicy Żeromskiego. Do prowadzenia dodatkowych zajęć wyznaczonych zostało łącznie 7 nauczycieli, którzy będą się starali maksymalnie pomóc w nauce chętnym maturzystom, a do matury poprawkowe zostało już mniej niż miesiąc czasu. Osoby stawiające się na zajęciach będą dzielone na grupy, w zależności od stopnia wiedzy oraz tego co konkretnie potrzebne jest do powtórzenia.

Darmowe korepetycje do 19 sierpnia

Matury poprawkowe zaczną się już 23 sierpnia, a w Łodzi do 19 sierpnia będzie można korzystać z dodatkowych korepetycji zupełnie za darmo. Zajęcia będą się odbywały każdego dnia od poniedziałku do piątku mają trwać maksymalnie do 3 godzin. Każdego dnia lekcje będą zaczynały się o godzinie 9 i kończyły maksymalnie o godzinie 12. Na korepetycje można przychodzić bez zapisów i nie ma konieczności regularnego stawiania się. Można z dodatkowej pomocy skorzystać tylko kilka razy albo chodzić dzień w dzień. W Łodzi egzaminy poprawkowe zdawać będzie prawdopodobnie około 560 osób.

Tags:

Dodaj odpowiedź

obowiązkowe

obowiązkowe

opcja